Náš příběh

 Prý velká část produktů vzniká z nedostatku. A přesně to byl i můj případ. To, co jsem chtěla, nešlo sehnat. A tak už jsem se na to nemohla dívat.

Vždy jsme se s mým mužem zhruba jednou za 2 roky odhodlali jít do nějakého nákupního centra nakoupit mu nějaké oblečení. Kámen úrazu vždy byly mikiny. Pokaždé bylo potřeba vyzkoušet jich kolem 20. S každou svléknutou nepadnoucí mikinou stoupala frustrace a nervozita.

 

Mikiny neseděly v ramenou, měly krátké rukávy a často délku do pasu, miniaturní kapsy ve švu, případně obrovské nápisy přes celou mikinu.

Při troše štěstí se nám vždy podařilo najít alespoň jednu nejméně špatnou. Ale ze zážitku jsme se vždy pár hodin vzpamatovávali.

 

 

 

A tak jsme jednoho dne dospěli do bodu, že jsme už nenašli žadnou, co by mu seděla. Mikiny od velikosti XXL zmizely. Jednou, když jsme opouštěli nákupní centrum bez úlovku, unavení, otrávení a naštvaní, mi můj muž říká: "Lásko, já se tak těším, až mi jednou ušiješ mikinu.“

Řekl to jako by to byla ta nejpřirozenější věc na světě. Vlastně i mně ve vteřině přišla samozřejmá. Však jsem měla vše. Nadšení k šití, nápady, praxi a někoho, kdo potřebuje zachránit! :) A tak to vše začalo!

 

A tady započalo moje obsesivní zkoumání, co nosí chlapi okolo mě. Že to přeci nemůže být jen náš problém. Všude okolo je přeci spousta velkých českých chlapů. Co teda všichni nosí, když my nemůžeme nic sehnat? Ale viděla jsem, že tento problém nemáme jen my.

 

Oslovila jsem konstruktérku a ta mi pomohla zrealizovat střih na budoucí MIDU. Střih jsme přes rok ladily. Změnila se postupně dost rapidně šířka i délka mikiny, stejně tak délka rukávů, velikost kapuce a kapes. 

 

A po mnoha dalších ušitých prototypech, kdy mi na MIDĚ stále něco chybělo,  jsem došla k závěru, že flísová podšívka je přesně to, co jsem hledala. Jsou to teď tedy vlastně dvě mikiny všité do sebe.

Po konzultaci s odborníky z oboru jsem si uvědomila, že moje mikina už má prvky bundy. To znamená, že je vypodšívkovaná, je celá z hutných teplých materiálů, je v prodloužené délce tak, jako bývají bundy. Zároveň však zůstává i mikinou-je neuvěřitelně měkká, poddajná a příjemná na nošení, ať už jste venku nebo uvnitř. Není prkenná nebo šustivá jako některé bundy bývají. Nemáte pocit, že ji chcete po příchodu domů svléknout.

A v této chvíli vznikl i název: MIkino-bunDA nebo-li zkráceně MIDA.

 

 

 

Co je tedy na MIDĚ tak skvělého?

 

Možná to znáte i vy. Zkoušíte si mikiny a žádná vám nesedí. Všude samé malé velikosti a mikiny od velikosti XXL jako by nebyly.

 

Co je zásadní, je mít záda v teple. Znáte ten pocit, když vytahujete z kufru nákup, nakloníte se a celá záda vylezou? Bože chraň nás takových mikin. Naše MIDA udrží vaše záda a ledviny v teple. MIDY schovají i chlapská bříška. Nešijeme je obepnuté, ale volnějšího střihu, aby neomezovaly v pohybu.Nemusíte se bát, že když zvednete ruce, budete mít mikinu nad pupíkem.

Zažili jste někdy, že vám v zimě ofoukla záda a vy jste se pak nemohli pohnout? Můj muž toto zažíval pravidelně a několikrát byla řešením pouze nemocnice a opíchání injekcemi proti bolesti.Naši MIDU na sobě ani nevnímáte. A o to tu jde. Můžete se soustředit plně na to, co je pro vás v tuto chvíli prioritou. Ať už je to výlet do přírody, vyjíždka na motorce, posezení u ohně, kdy je vám najednou teplo i zezadu. Ona tu bude s Vámi a bude Vám krýt záda.

 

Už se Vám někdy stalo, že jste si něco dali do kapsy a už to nikdy nenašli? Do naší kapsy schováte i sedmipalcový tablet a pořád tam ještě zbyde místo. To poslední, co chcete je, aby vám kapsa někde po cestě vyplivla peněženku, klíče nebo mobil. A když je zima, je potřeba aby se k tomu všemu do kapes vešly i chlapské ruce. Uvnitř je teplý flís, který ruce ihned zahřeje. Věříme, že kapsy jsou jedním z prvků, kvůli kterému si naše MIDY zamilujete.

 

Další ingrediencí v receptu na skvělou mikino-bundu je zip. Kdo by se chtěl neustále zabývat rozbitými zipy nebo zipy které jdou špatně zapínat. Má to jít rychle a hladce. A tak používáme esa mezi zipy-japonské YKK. Tyto zipy vás nezradí. Za to dáme krk.

 

 

Už nemusíte dělat kompromis mezi „dobře vypadat“ a „dobře se cítit.“

 

Máme zkušenost, že po většinu dní od podzimu do jara není k MIDĚ potřeba zimní bunda. Mluvíme o teplotách do cca -5stupňů C. MIDA se skládá ze svrchní silné počesané teplákoviny a vnitřního silného flísu. Je robustní a teplá.

Mužete v ní kamkoliv. Je dost reprezentativní na to, abyste v ní šli ráno do kanceláře a dost teplá na to, aby vám v ní bylo na rybách příjemně.

 

V co věřím a co si přeji

 

Jsem přesvědčená o tom, že záleží na tom, co si na sebe člověk obléká. Že oblečení přenáší na majitele svou energii (to jak bylo ušito, kým, kde, za jakých podmínek).

 

Věřím v českou kvalitu a pomáhám ji dál tvořit.

 

A přála bych si, abychom byli nároční. A nejen v nakupování oblečení. Abychom se nespokojili s málem nebo s něčím, co je "docela dobrý."
Hledejme dál. To nejlepší pro nás existuje.
Hledejme věci, místa i lidi, z kterých jsme totálně unešení! :) A pak to bude jízda!

 

 

      Martina Matějková

     zakladatelka značky

 

 

Zpět do obchodu